مراسم تکریم و معارفه معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد/ دکتر بطحایی: درصدد هستیم تا با کیفیت بخشی، شایستگی و توانمندی مدارس را افزایش دهیم

مراسم تکریم دکتر علیرضا منظری توکلی و معارفه  دکتر سید محمد بطحایی معاون جدید آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در حوزه ستادی این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سما، دکتر منظری توکلی با اشاره به سوابق اجرایی و مدیریتی دکتر بطحایی حضور ایشان را در این مجموعه منشاء تحولات و پویایی موثری دانست.
وی همچنین با قدردانی از حسن اعتماد دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی در واگذاری مسئولیت مجموعه بزرگ سما، خود را سرباز این مملکت معرفی کرد که در هر سنگری آماده خدمت رسانی به نظام مقدس جمهوری اسلای ایران می باشد. دکتر توکلی با معرفی یکایک معاونان و مسئولان مجموعه سما، خاطر نشان کرد:«موفقیت های کسب شده در این مجموعه حاصل همکاری و اتحاد تمامی همکاران این سازمان است.»

وی ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر بطحایی در مسئولیت جدید، آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره های لازم به ایشان اعلام داشت و با قدردانی از تلاش های  تمامی همکاران مجموعه بزرگ سما، از آنان حلالیت طلبید.
دکتر رنجبر در ادامه با ابلاغ مراتب قدردانی و تشکر ویژه دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی از تلاش های شبانه روزی دکتر منظری توکلی که از خدمتگزاران صدوق و شایسته عرصه تعلیم و تربیت هستند، افزود:«دکتر توکلی امروز خدمت در این سنگر را به برادر ارزشمند خود تحویل می دهند و با قبول تصدی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی کرمان، مسیر خدمتی دیگر را ادامه خواهند داد.»

وی افزود:«حضور سید محمد بطحایی در معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه موجب تحولات ارزنده‌ای خواهد شد. ساختار دانشگاه آزاد اسلامی تغییر پیدا کرده و امروز با تحولات ساختاری، انتظارات بیشتری از مجموعه معاونت آموزش های عمومی و مهارتی می رود.»
قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:«با راه اندازی مدارس مهارتی این معاونت می تواند حالت واسطه ای میان مدارس، دانشگاه و جامعه ایجاد نماید.»

سپس دکتر طهماسب کاظمی مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سخنانی از تلاش ها و زحمات ارزنده دکتر منظری توکلی تشکر و قدردانی نمود و ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر بطحائی، خاطر نشان کرد:«امیدواریم به برکت این ایام مبارک با حضور ارزشمند ایشان، شاهد رشد روزافزون معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.»
دکتر فاضل سنقری  با اشاره به تغییر مدیریتی مجموعه سما در فضایی دوستانه و صمیمی، جابه جایی ها در خدمت رسانی را از ضروریات زندگی برشمرد.وی با تاکید به اهمیت بسترسازی مناسب برای هرچه بهتر شدن تعامل میان معلمان و دانش آموزان و اساتید و دانشجویان همه وقایع در نظام تعلیم و تربیت را در خدمت این مقوله و برای بلوغ این رابطه دانست.

دبیرکل شورای عالی فرهنگی، آموزشی و مهارتی سازمان سما خاطر نشان کرد:« مسئولان باید همواره در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند تا مشکلات و چالش‌ها را از کف دانشگاه و مدرسه احصا کنند، به ویژه که مجموعه سما در این زمینه با سایر مجموعه ها تفاوت اساسی دارد و نمی‌توان به صورت صرف ستادی آن را مدیریت کرد. بررسی عملکرد مدیران سابق این مجموعه نیز بیانگر این نکته است که مدیرانی موفق تر بوده اند که به صف، معلمان، اساتید ، دانش آموزان و دانشجویان بیشتر بها داده اند.»
وی مجموعه سما را در ادوار مختلف دارای الگوهای عملکردی متفاوتی دانست و گفت:« این مجموعه در آغاز با الگوی توسعه صرف فعالیت می نمود و در ادامه با فراهم شدن زیر ساخت های لازم و ضروری به کیفی سازی همگام با الگوی توسعه روی نهاد.»
وی سازمان سما را با فراهم نمودن زیر ساخت های لازم در دوران مدیریت دکتر منظری توکلی در شرایط کنونی، آماده یک جهش بزرگ کیفی دانست.وی در خاتمه ابراز امیدواری نمود تا  تحولات بنیادین در مجموعه سما به عنوان یک الگو در کشور طرح شود.

دکتر بطحایی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز خرسندی از فراهم بودن بستر ها و زیر ساخت های لازم برای یک جهش کیفی در مجموعه سما، گفت:«زیر ساخت های لازم از دستاوردهای بسیاری از معاون قبلی برجای مانده است. ایجاد چنین مجموعه‌ای در بسترهای دولتی نزدیک به غیرممکن و سخت است و در مجموعه همچون سما دست یافتنی تر می باشد.»
دکتر بطحائی با انتقاد از برنامه ریزی های از بالا به پایین نظام آموزشی، کوچکترین و در عین حال مهم ترین واحد سازمانی تعلیم و تربیت را، مدرسه دانست که همواره مورد غفلت واقع شده است.
وی استراتژی خود را چنین عنوان کرد که با کیفیت بخشی، شایستگی و توانمندسازی مدرسه را افزایش دهیم و بتوانیم ابعاد کیفیت را همگام با کمیت پیش ببریم.
وی خاطرنشان کرد:«نیروهای متدین و انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی الگوی درجه یکی را از ابعاد مدرسه داری ارائه خواهد کرد. بنده رابطه چندساله ای با دکتر منظری توکلی داشته ام  و از مشاوره‌های ایشان  در این مسیر غافل نخواهیم شد.»

سپس حجت اسلام والمسلمین وحید معتمدی معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به مقام حضرت عالم آل محمد بودن امام رضا(ع)، تأسی از آن امام معصوم در برنامه‌ریزی نظام تعلیم و تربیت ضروری عنوان کرد.

وی افزود:«اقدامات، منش و رفتار منظری توکلی موجب جدیت وی در کار شده بود و همواره با حضور در کف مدارس چالش‌ها را نظاره می‌کردند. چنین مدیرانی از برکات نظام جمهوری اسلامی است که امیدواریم در جایگاه جدید توفیق داشته باشند.»معاون فرهنگی و دانشجویی مجموعه سما دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:« امید است معاون جدید آموزش‌های عمومی و مهارتی روند روبه رشد مجموعه سما را ادامه داده و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را سرلوحه این توسعه قرار دهد.»
معتمدی بیان کرد: تحقق سند بنیادین آموزش و پرورش روحیه و همت جهادی می‌طلبد.در خاتمه دکتر طهماسب کاظمی پیام تشکر ویژه دکتر طهرانچی از دکتر منظری توکلی را قرائت نمودند.
لوح تکریم دکتر توکلی و حکم انتصاب دکتر بطحایی توسط دکتر رنجبر به آنان اهدا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *